Tülin Kuşgözoğlu

tulin_kusgozoglu

Tülin Kuşgözoğlu, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksekokulu’nda, yüksek lisansını 2002-2005 yılları arasında TODAİE’da Kamu Yönetimi alanında yapmıştır.

Profesyonel çalışma hayatına 1984 yılında başlayan Kuşgözoğlu, devlete bağlı sosyal hizmet kuruluşlarında yöneticilik ve sosyal hizmet uzmanlığı; özel sektörde ise kreş ve gündüz bakımevlerinde sorumlu müdür ve özel rehabilitasyon merkezlerinde sosyal hizmet uzmanı olarak görev yapmıştır.

1994 yılında, Madde Bağımlılığı Riski Altındaki Çocuklarla çalışmaya başlayan Kuşgözoğlu, alanda yetkinleşebilmek için, BDT, Çocuklarla Görüşme teknikleri gibi alanlarda eğitim almıştır. 1994-1995 yıllarında Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde başladığı psikodrama eğitimini tamamlayarak, Psikodramatist/ Psikodrama Yöneticisi olmuş; ardından yine aynı Enstitüde Psikodrama Eğitici Eğitimini bitirmiştir. Halen Enstitü bünyesinde Eğitici ve Yönetici olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda iki dönemdir Ankara Psikodrama Derneği Başkanlığını yürütmektedir.

1997 yılında Aile ve Evlilik Danışmanlığı eğitimi de almış olan Kuşgözoğlu, bireysel ve aile danışmanlığı yanında psikodrama alanında eğitim ve yaşantı grupları da yönetmektedir.

Ankara Üniversitesi, Başkent ve Hacettepe Üniversitesi’nin de aralarında olduğu birçok üniversitede konuk öğretim görevlisi olan Kuşgözoğlu ayrıca çocuk istismarı ve kadına yönelik şiddet konusu gibi alanında uzman olduğu konularla ilgili televizyon ve radyo programlarında uzman/danışmanlık yapmakta; çeşitli AB projelerinde görev almaktadır.

2010 yılından itibaren kurucusu olduğu Argos Psikososyal Destek ve Danışma Merkezi’nde sosyal hizmet uzmanı, aile danışmanı ve psikodramatist olarak çalışmalarına devam etmekte ve yerel yönetim, sivil toplum kuruluşları ve özel ve kamu kurumlarına, psikodramatik yöntemler uygulayarak kurumsal danışmanlık hizmetleri ve personel eğitimleri vermektedir.


Çocuk ve ergenler ile bu döneme ilişkin sorunlar, çocuk hakları, çocuk ihmal ve istismarı, kadın ve çocuğa yönelik şiddet, kadın ve aile çalışmaları, ruhsal travmalar ve sağaltımı, psikiyatrik engelliler ilgi alanlarındandır.