Richard Royal Kopp

Richard Royal Kopp

15 Mayıs 1942 yılında New York’ta doğan yazar, 1960'ta California'ya taşınır. California Üniversitesinden mezun olduktan sonra, Chicago Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktora programlarını tamamlayarak California’ya döner.

Ünlü bir Adleryen psikolog ve yazar olan Richard Royal Kopp, California Profesyonel Psikoloji Okulu'nda (CSPP) profesör olarak görev yapmanın yanı sıra Uluslararası Adleryen Yaz Okulları ve Enstitüleri Komitesi ( ICASSI ) Öğretim Üyesi görevini de yürütür.

Özel muayenehanesinde Klinik Psikolog olarak çalışmasını da sürdüren Dr. Kopp,

Bireysel Psikoloji: The Journal of Adlerian Theory, Research alanında danışmanlık editörlüğü ve Profesyonel psikoloji: Research and Practice and The Journal of Family Psikoloji dergisinde hakemlik yapmıştır aynı zamanda.

Oldukça verimli geçen yaşamının son 30 yılında diyalize bağlı kalması, ailesi ve arkadaşlarıyla hoş ortamlar yaratarak, gitarıyla kendi eseri olan mizahi parçalar çalarak, çokça seyahatlere çıkarak yaşama sevincini engelleyemedi.

Alanında yeni sesler bırakan Dr. Kopp 23 Temmuz 2012 yılında yetmiş yaşındayken yaşama sessizce veda etti. Ve vasiyeti üzerine cenaze töreni yapılmadı.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

Metafor Terapi

metafor_kapak