Mehmet Sadık Bozkurt

mehmet_sadik_bozkurt_foto

Mehmet Sadık Bozkurt Eskişehir’de doğdu. Ankara, İzmir ve Eskişehir’de, çeşitli lise ve dershanelerde Türk dili ve edebiyatı öğretmeni ve yönetici olarak çalıştı. Anadolu Üniversitesi’nde “Türk Dili” ile “Sözlü ve Yazılı Anlatım” derslerine girdi.

İlk olarak “Türkçe Dilbilgisi Terimleri” ve “Noktalama Yazım” kitaplarını yayımladı. “Çağıran Kent” adlı senaryosu; “Kentin Işıkları”, “ Birleşen Arılar Göral Çatak” ve “Tarihe Tanık Hayat Aysel” adlı biyografi kitapları; “İlginç Atasözleri ve Deyimler” araştırması ve şiirleri var.

Daha çok mizahi öyküler yazdı. “Memleket Çok Laftan Battı”, “Jestinize Rest” ve “Güldüşün” öykü kitaplarıyla mizah ödülleri aldı. “İki Karanlık” ve “ Küçük Bir Şey” öyküleri ödüle layık görüldü. “ Sınırsız” öyküsüyle Uluslararası Nasreddin Hoca Mizahi Kısa Öykü Yarışması’nda ikinci oldu. 2016’da “Yılın Öykücüsü” seçildi.

Hürriyet dahil çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. “Diksiyon ve Etkili İletişim” dersleri verdi. Ulusal kanallarda maç spikerliği yaptı. TV’de programlar sundu. Yerel ve ulusal sanatçıları, hazırlayıp sunduğu “Kent Sanatçısını Tanıyor” ve “ Sanatçıya Vefa” programlarıyla tanıttı.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

Bir Ömür Ki Yılmaz Büyükerşen

bir_omur_ki